طبق اخبار شنیده از منابع موثق، روز شنبه آینده مراسم تودیع حجة الاسلام و المسلمین محمودی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز برگزار می گردد. گفته می شود استعفای وی به دلیل فشارهایی بوده است که از ناحیه دفتر استانی نهاد رهبری به مدیریت حجة الاسلام و المسلمین شریفانی به وی وارد شده است.

طبق اخبار شنیده از منابع موثق، روز شنبه آینده مراسم تودیع حجة الاسلام و المسلمین محمودی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز برگزار می گردد. گفته می شود استعفای وی به دلیل فشارهایی بوده است که از ناحیه دفتر استانی نهاد رهبری به مدیریت حجة الاسلام و المسلمین شریفانی به وی وارد شده است. کارنامه محمودی در برخورد برخورد با اساتید حامی فتنه و جذب اساتید حزب اللهی قابل دفاع می باشد.


طی روزهای اخیر جمعی از اساتید دانشگاه شیراز طی نامه ای به حجة الاسلام والمسلمین محمدیان، مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نسبت به مدیریت شریفانی اعتراض کرده بودند. شاه بیت نامه اساتید قمستی بود که اینگونه نوشته بودند " کسانی که در کسوت روحانی شاهد اهانت به ارزشهای دینی، مقام معظم رهبری و حتی آتش زدن صدها جلد قرآن و مفاتیح و کتب مرتبط با ائمه اطهار باشند ولی لب فروبندند، شایستگی به کارگیری در هیچ سطحی از سطوح نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها را ندارند"


گفتنی است 4 تشکل دانشجویی بسیج دانشجویی،‌انجمن اسلامی دانشجویان،‌جامعه اسلامی دانشجویان و مجمع یادواره شهدای دانشگاه شیراز نیز چند روز گذشته نامه ای خطاب به محمدیان نگاشتند و حمایت خود را از محمودی اعلام داشتند.


متن کامل این نامه :

مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

جناب حجة الاسلام والمسلمین محمدیان

با عرض سلام و احترام

همانطور که مستحضر هستید دانشگاه شیراز که به تعبیر مقام معظم رهبری "دارالعلمی در دارالعلم " می باشد از جمله دانشگاه های مادر کشور بوده که لزوم توجه به ابعاد مختلف اعتقادی، علمی، فرهنگی و سیاسی در آن دو چندان احساس می شود.از همین رو حضور پررنگ نهاد رهبری، به ویژه مسئول آن در عرصه های مختلف دانشگاه، نیاز مبرم این محیط دانشجویی است که سال هاست از جمله مطالبه های بر حق دانشجویان و تشکل های دانشجویی است. بعد از انتصاب جناب حجة الاسلام والمسلمین محمودی به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اتفاقات میمون و مبارکی در دانشگاه رخ داد که برای دانشجویان تازگی داشت. حضور مستمر مسئول نهاد در، ارتباط مستمر و تعامل کریمانه با تشکل های دانشجویی، حضور جدی و تکلیف مدارانه در کمیته های جذب اساتید و انضباطی به منظور رسیدگی عادلانه به پرونده های مربوط و حضور مستمر، مدون و با برنامه طلاب جوان و خوش ذوق در میان دانشجویان، همه و همه از برکات حضور فردی متفکر، فاضل و چالاک در راس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز بود.

ما تشکل های دانشجویی دانشگاه شیراز همراه با ریاست محترم دانشگاه شیراز كه بر ادامه حضور مسئول فعلی نهاد تاكید دارند، به طور صریح اعلام می کنیم که خواهان ادامه حضور و فعالیت حجة الاسلام و المسلمین محمودی به عنوان مسئول نهاد رهبری دانشگاه شیراز هستیم تا دیگر شاهد آن نباشیم که نهاد تبدیل به ارگانی جدا افتاده و منزوی در دانشگاه شیراز باشد؛ تا دیگر شاهد آن نباشیم که در وقایع کلان سیاسی که خود حضرت "آقا"نیز به صراحت موضع می گیرند، نهاد به بهانه عدم ورود به مسائل سیاسی،سکوت معنادار اتخاذ کند;تا دیگر شاهد نباشیم که کل فعالیت های نهاد در چند سفر مشهد خلاصه شود.

در پایان لازم می دانیم كه بر اساس منویات حضرت «آقا»  وظیفه ما دانشجویان و جریان های دانشجویی را فریاد زدن آرمان ها مشخص نمودند آشكارا و بی پروا این خطر را گوشزد می كنیم كه حاكم شدن جریان فكری سابق بر نهاد رهبری به منزله باز شدن میدان و عرصه برای جریان های منحرف حاكم بر نظام آموزشی دانشگاه شیراز می باشد و همان طور كه قبلا نیز شاهد بودیم از این به بعد نیز باید شاهد حضور اصحاب فتنه در عرصه های مدیریتی دانشگاه شیراز باشیم.افرادی كه مریدان فكری امثال علی محمد دستغیب بوده و هستند و قطعا كسانی كه در ایجاد فشار بر این مدیریت ارزشی و در كنار زدن ایشان نقش داشته اند قطعا نسبت به پیامدهای این استعفا و فتنه های آینده دانشگاه شیراز در محضر الهی مدیون بوده و باید پاسخگو باشند.

 

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته ‏

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

مجمع یادواره شهدای دانشگاه شیراز

 

رونوشت:

+نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس،حضرت آیت الله ایمانی

+حضرت آیت الله حائری شیرازی

+جناب آقای دكتر لنكرانی

+ریاست محترم دانشگاه علوم پزشكی شیراز

+ریاست محترم دانشگاه شیراز

+معاونت محترم اطلاعت سپاه فجر استان فارس

+مدیر كل محترم اداره اطلاعات استان فارس

+مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان فارس

(اخباری که به دست ما رسیده حاکی از این است که روز شنبه دانشجویان با حضور خود با این اقدام مخالفت خواهند کرد.)

 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 4 مرداد 1390    | توسط: خواهران ، حزب الله شیراز    |    | نظرات()