رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینكه استان فارس در آزادراه‌های كشور هیچ سهمی ندارد، گفت: هنوز قرارداد اجرایی آزادراه شیراز اصفهان با توجه به كلنگ‌زنی آن امضا نشده است.
 
                                                    
محمدرضا رضایی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید فارس اظهار داشت: سهم استان فارس در آزادراه‌ها صفر بوده و یك‌سال آزاد راهمان كلنگ‌زنی شده اما قرار داد اجرایی آن كامل نشده و همچنان بلاتكلیف است.
رضایی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح كرد: مدیریت ارشد این استان باید مصوبات سفرهای هیئت دولت و مقام معظم رهبری به فارس را در اولویت كاری خود قرار دهد و به دنبال اجرایی كردن آنها باشد.
وی ادامه داد: 80 درصد از سپرده‌های فارس هزینه و سرمایه‌گذاری در استان‌های دیگر می‌شود و این در شأن اقتصاد فارس نیست.
این نماینده مجلس همچینین از استاندار جدید فارس خواست تا توجه به تكمیل راه‌آهن شیراز اصفهان، برنامه‌ریزی برای توسعه حمل و نقل ریلی، آب‌رسانی به روستاها، حل مشكل كارخانه بحران‌زده (I.T.I )، گازرسانی به روستاهای مناطق سردسیر و گرمسیر و توجه به برطرف شدن مشكل عشایر فارس كه 12 درصد جمعیت این استان را تشكیل می‌دهند را در اولویت‌های برنامه خود قرار دهد.
نماینده مردم جهرم در خانه ملت در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار توجه استاندار به توسعه حمل و نقل هوایی در استان فارس شد و خاطرنشان كرد: در حال حاضر چهار فرودگاه در شهرهای فسا، داراب، جهرم و آباده آماده انجام پرواز است و برای راه‌اندازی آن كاری از پیش نمی‌برند.
وی بیان كرد: در بودجه عمرانی رتبه 29 را داریم و در انتهای جدول هستیم كه این نیز باید توسعه یافته و تقویت شود.
رضایی ادامه داد: در بحث آمار بیكاری نیز بالاترین نرخ بیكاری را داریم و در جذب سرمایه‌گذاری‌ها نیز تنها كمتر از یك درصد موفق بوده‌ایم كه اینها باید پیگیری و حل مشكل شود.
رئیس مجمع نمایندگان فارس در پایان تصریح كرد: استاندار فارس باید مدیرانی را كه با اهداف خاص و وارد شدن در حاشیه به مدیریت دستگاه‌های مختلف در استان مشغولند اجازه ادامه فعالیت ندهد.

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 8 مرداد 1390    | توسط: خواهران ، حزب الله شیراز    |    | نظرات()