آیت الله سید علی اصغر دستغیب  در مراسم آغاز عملیات اجرایی بیمارستان حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز افزود: احداث این بیمارستان از آن جهت كه در منطقه ای محروم و در جایی كه خلاء درمانی بیشتر احساس می شد ساخته می شود بیشتر اهمیت دارد.
وی اظهار داشت : تامین حوائج مردم از امور پسندیده است و اگر این امور و حوائج در عرصه سلامت و بهداشت و درمان باشد قطعا اجر معنوی آن بیشتر خواهد بود.
آیت الله دستغیب با قدردانی از خیرینی كه در احداث این بیمارستان مشاركت داشته اند گفت: امید است مشاركت نیكوكاران برای احداث این طرح بهداشتی درمانی تداوم داشته باشد و بتوان در فرصت مناسب نسبت به احداث و تجهیز این بیمارستان اقدام كرد.
وی با قدردانی از خدمات مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس گفت: مجمع خیرین توانسته است با هدایت مشاركت های مردمی ، كارها را به سمتی سوق دهد كه بیشترین نیازهای بهداشتی و درمانی در آن مناطق وجود دارد.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری همچنین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از این كه نام این بیمارستان به نام حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) مزین است باید این را به فال نیك گرفت و بیشتر و بهتر در ساخت آن مشاركت داشت.
آیت الله دستغیب بیان كرد: شیراز سومین حرم اهلبیت (ع) است و وجود بیمارستایی بنام حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز یك ضرورت بود و اكنون كه این بیمارستان در شرقی ترین نقطه شهر و در جایی كه بییشترین نیاز به آن وجود دارد احداث می شود باید قدردان زحمات نیكوكاران و خیرین باشیم.
بیمارستان 200 تخت خوابی حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) در محل بزرگراه حضرت رسول اعظم (ص) و با مشاركت 150 میلیارد ریالی خیرین و كمك 150 میلیارد ریالی وزارت بهداشت و درمان در مدت سه سال احداث خواهد شد.
200 هكتار زمین محل احداث این بیمارستان از سوی شهرداری شیراز و با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز برای احداث این بیمارستان اختصاص یافته است

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 مرداد 1390    | توسط: خواهران ، حزب الله شیراز    |    | نظرات()