استان فارس با داشتن 17 نماینده در خانه ملت، جزو استان‌هایی است كه بیشترین تعداد نماینده را در بهارستان دارد و با اتحاد و همدلی خود می‌توانند در مواقعی كه نیاز باشد وزیری را مورد سئوال و حتی استیضاح قرار دهد، اما این در حالی است كه از ابتدای امسال تاكنون این مجمع یك جلسه رسمی را تشكیل نداده تا بتوانند اعضای آن، با اتحاد و همدلی به دنبال عمران و آبادانی استان باشند.
جالب است بدانید استان‌های كوچك همسایه ما با داشتن حتی یك چهارم تعداد نمایندگان فارس آن قدر اتحاد و همدلی دارند كه تنها به دنبال مطالبات استان خود هستند و سلیقه‌ها را كنار می‌گذارند.
خبرنگار فارس در شیراز نیز در گفت‌وگویی با اعضای مجمع نمایندگان استان فارس از آنان خواست تا به موكلان خود بگویند چرا از ابتدای امسال تاكنون جلسه‌ای واحد تشكیل نداده‌اند تا یك صدا دنبال مطالبات به حق مردم این دیار فرهیخته باشند.

* فضای مجمع در تاثیر وضعیت سیاسی استان بود

نماینده مردم جهرم و رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در شیراز، كه چرا از ابتدای امسال تاكنون، یك جلسه رسمی مجمع نمایندگان برگزار نشده اظهار داشت: فضای مجمع در تاثیر وضعیت سیاسی استان و مشكلاتی بود كه بین بودن و نبودن مدیران اجرایی به وجود آمده بود.
محمدرضا رضایی ادامه داد: اینها باعث شد تا نتوانیم یك جلسه رسمی و واحد با حضور تمام نماینده‌ها برگزار كنیم و جلسه‌هایی كه برگزار می‌شد، تنها برخی از نمایندگان در آنها شركت می‌كردند.
وی با بیان اینكه فضای كار در مجمع فضای تلاش است ابراز داشت: امسال بیشترین جلسات را برای انتخابات استاندار برگزار كردیم و علت تاخیر در برگزاری جلسه رسمی مجمع نیز، انتخاب استاندار و برخی شاخص‌هایی بود كه افراد گزینه‌های مختلفی را معرفی می‌كردند.
رضایی تصریح كرد: با فضای جدید به وجود آمده در استان فارس اطمینان داریم، مجمع روی ریل افتاده و بیش از پیش با رویكرد كار، خدمت، توسعه و عمران وارد انجام فعالیت‌های خود می‌شود.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: برای انتخاب استاندار فارس نیز بدنه دولت در تكاپوی انتخاب فرهاد سجادی به عنوان استاندار بودند، اما تعداد بالای نمایندگان این استان مخالف بوده و گزینه دیگری داشتند.
رئیس مجمع نمایندگان فارس خاطرنشان كرد: به زودی نیز جلسه مجمع نمایندگان و انتخاب هیئت رئیسه جدید برگزار می‌شود.

* وجود اختلاف سلیقه‌ها در مجمع

نماینده مردم شیراز و عضو دیگر مجمع نمایندگان فارس بیان داشت: اختلاف سلیقه‌ها در مجمع نباید در مسائل استان تاثیرگذار باشد.
جعفر قادری تصریح كرد: تحولات اخیر در این استان علت اصلی برگزار نشدن جلسه‌های رسمی مجمع بود.
وی اضافه كرد: البته سعی و تلاش مجمع نیز این بود كه باید به گونه‌ای برخورد می‌شد كه از بیرون وانمود نشود كه نمایندگان با یكدیگر مشكل دارند و از اختلاف سلیقه‌ها در بیرون از مجمع سو استفاده می‌كردند.
قادری تصریح كرد: باید در مجمع با حفظ اختلاف سلیقه‌ها همگی كمك كنیم تا جلسات به خوبی و با اتحاد و همدلی تمام برگزار شود و در مسائل استان این اختلاف سلیقه‌ها را كنار بگذاریم و اگر اختلاف نظری نیز وجود دارد، به صورت درونی در مجمع حل شود.
وی گفت: در زمان انتخاب استاندار، به نوعی مجمع مدیریت شد كه صدای واحدی از مجمع به گوش رسید و این انتخاب تفرقی نداشت اگر چه دوستان ما نیز تك‌روی‌هایی را می‌كردند.
این نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: امیدواریم این اختلاف سلیقه‌ها در درون مجمع حل شود تا شاهد رشد و پیشرفت در آن برای پیگیری مسائل این استان باشیم.

* تلاش برای ثبات مدیریت ارشد سابق استان

نماینده دیگر مردم شیراز نیز ابراز داشت: برای انتخاب مدیریت ارشد این استان در بین مجمع اختلاف نظر بود و تعدادی از نمایندگان به دنبال ثبات مدیریت ارشد سابق در فارس بودند.
حسین ذوالانوار ادامه داد: همین موضع گرفتن‌ها سبب شد عده‌ای كه به دنبال منافع خود بودند از مجمع جدا شوند.
ذوالانوار در مورد ویژگی‌های استاندار جدید نیز تصریح كرد: پاسخ‌ها و نتایج تحقیق‌ها برای انتخاب این استاندار، همگی مثبت بود.
وی تصریح كرد: حسین صادق عابدین از خانواده‌های اصیل تهران بوده و تجارب خوبی دارد كه امیدواریم كه بتوانیم با همكاری یكدیگر بخشی از عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران كنیم.

* بام و برف بیشتر، فاصله‌های دورتر

نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینكه در این شهرستان برای انتخاب استاندار جلسه غیر رسمی داشته‌ایم گفت: با توجه به اینكه در سال جدید، بحث بودجه بود و پیگیر اعتبارات در استان بودیم نتوانستیم جلسه رسمی تشكیل دهیم.
محمد‌مهدی افشاری در پاسخ به اینكه آیا این دلیل قانع كنند است ادامه داد: در قدیم می‌گفتند هر كه بامش بیش، برفش بیشتر، و به همین لحاظ نیز هرچه ما در مجمع تعدادمان بیشتر باشد، از یكدیگر دورتر می‌شویم.

*مجمع انسجام كامل ندارد

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان كرد: چند ماهی است كه از پایان مهلت انتخابات هیئت رئیسه مجمع فعلی می‌گذرد و باید انتخابات جدید برگزار شود، به همین علت نیز جلسه رسمی برگزار نكردیم.
ابوالقاسم رحمانی افزود: مجمع جدید باید هرچه زودتر برگزار شود و برای انسجام آن نیز چاره‌اندیشی كرد چرا كه این مجمع از انسجام كامل برخوردار نیست.
رحمانی اضافه كرد: علت عدم انسجام در مجمع، مسئولان سابق استان فارس هستند كه این اختلاف را در مجمع به وجود آورده و آن را از انسجام خارج كردند.

* عمر هئیت رئیسه مجمع پایان یافته است

نماینده مردم شهرستان‌های استهبان و نی ریز در خانه ملت نیز بیان داشت: پیگیری بسیاری برای برگزاری یك جلسه پویا و فعال مجمع را كردیم، اما چرا تشكیل نشد نمی‌دانیم.
محمد سقایی گفت: علت برگزار نشدن جلسه رسمی این بود كه عمر فعالیت هیئت رئیسه فعلی مجمع تمام شده بود و باید انتخابات تشكیل شود.
وی از خبرنگار فارس كه چنین سئوالی را مطرح كرد قدردانی كرد و یادآور شد: این سئوال صحیح و به جایی است و باید مردم از فعالیت نمایندگان خود با اطلاع شوند.
این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به ایتكه 17 نماینده هستیم و اتحاد و همدلی ما می‌تواند تاثیرگذار باشد، امیدواریم در نخستین فرصت هیئت رئیسه، برای برگزاری جلسه جدید از نمایندگان فارس دعوت كند و با قوت و شدت در فرصت باقی‌مانده دوره هشتم مجلس، مجمعی با انسجام داشته باشیم.

* انتخابات جدید هیئت رئیسه برگزار نشد

رئیس سابق مجمع نمایندگان فارس و نماینده مردم شهرستان فسا در خانه ملت گفت: انتخابات مجمع نمایندگان در این دوره، شش ماه بیشتر نبود و به طور قانونی اسفند ماه سال گذشته به پایان رسیده بود و باید پس از آن انتخابات برگزار می‌شد.
محمدحسن دوگانی ادامه داد: به خاطر اینكه زمان انتخابات قبلی تمام شده بود هیچ جلسه‌ای را نداشتیم و امیدواریم در فرصت باقی‌مانده انتخابات جدید برگزار شود.
وی با بیان اینكه عدم انسجام بین مجمع سبب شده كه بسیاری از فرصت‌ها را از دست بدهیم اضافه كرد: باید رئیس جدید مجمع طوری برنامه‌ریزی كند كه نمایندگان اختلاف نظرها را كنار گذاشته و با انسجام بیشتر به دنبال مطالبات مردم باشند.

*پیگیری بودجه و تعطیلات مجلس

نماینده مردم شهرستان كازرون در خانه ملت نیز متذكر شد: با توجه به تعطیلات نوروزی، بررسی بودجه در ابتدای سال و پس از آن تعطیلات مجلس نتوانستیم جلسه مجمع نمایندگان را برگزار كنیم.
دهقان ناصرآبادی اظهار داشت: امیدواریم هرچه زودتر جلسه این مجمع برگزار شود تا بتوانیم با یك اتحاد و همدلی به دنبال توسعه استان باشیم.

* برگزار نشدن جلسه كذب محض است

نماینده مردم شهرستان‌های رستم و ممسنی در خانه ملت نیز تصریح كرد: تمام اظهار نظرهایی كه گفته می‌شود جلسه مجمع برگزار نشده، كذب محض است.
عبدالرضا مرادی ادامه داد: مجمع جلسه‌های مختلفی داشته، اما برخی‌ها نبوده و برخی نیز شركت در آنها نكرده‌اند.

* رئیس مجمع توانایی مدیریت ندارد

نماینده مردم شهرستان‌های كوار، خرامه و كربال در خانه ملت نیز گفت: رئیس كنونی مجمع توانایی مدیریت این مجمع را ندارد.
نصراالله كوهی ادامه داد: اشكال این است كه نمایندگان روی انتخاب رئیس مجمع یكدل نبودند و این نیز باعث شد كه اتحاد خوبی بین اعضا نباشد.
كوهی عنوان كرد: باید هرچه سریع‌تر شاهد برگزاری انتخابات جدید هیئت رئیسه مجمع باشیم و فردی را انتخاب كنیم كه توان مدیریت داشته باشد.

* مجمع تعطیل نیست

نماینده مردم شهرستان‌های لار، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی نیز ابراز داشت: طولانی شدن بودجه و عدم حضور تعدادی از نماینده‌ها در جلسات باعث شد كه یك جلسه واحد و رسمی نداشته باشیم.
علی اصغر حسنی با بیان اینكه مجمع نمایندگان این استان تعطیل نیست گفت: بسیاری از مواقع به صورت گروهی یا فردی مطالبات مردم پیگیری می‌شود، اما این صحبت نیز صحیح است كه هنوز نتوانستیم یك جلسه واحد و هماهنگ با حضور تمام اعضا تشكیل دهیم.
حسنی وعده داد كه هرچه زودتر با اتحاد و همدلی نمایندگان جلسه منسجمی را برگزار كنیم.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 مرداد 1390    | توسط: خواهران ، حزب الله شیراز    |    | نظرات()