بحران در جنوبی‌ترین منطقه شیراز

مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت:

در حال حاضر بیش از 80 درصد اهالی ساكن در منطقه ده‌پیاله شیراز را افاغنه تشكیل می‌دهند كه این خود زنگ خطری بزرگ برای حاشیه شهر شیراز است.

                                       

علی فرهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: وضعیت این منطقه طوری شده كه بافت جمعیتی آن به سرعت در حال تغییر است به طوریكه آنجا دیگر كمتر یك ایرانی را می‌بینیم.
این مقام مسئول با بیان اینكه برخی از مسئولان به موضوع اتباع بیگانه به عنوان یك طنز نگاه می‌كنند، تصریح كرد: موضوع منطقه ده‌پیاله، امروز به یك بحران واقعی تبدیل شده و یك معضل بزرگ و تهدید در مسائل مختلف اجتماعی است.
فرهادی تصریح كرد: تمام دستگاه‌های متولی باید هرچه سریع‌تر برای نجات حاشیه‌های جنوبی كلان‌شهر شیراز كه سومین حرم اهل بیت (ع) است از بحران‌های اجتماعی چاره‌اندیشی كنند.
مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینكه چرا فكری به حال افغانی‌ها، در بافت فرسوده شیراز و اطراف حرم مطهر احمدبن موسی (ع) و سایر امامزادگان شریف كه ناامنی در عرصه‌های مختلف را فراهم كرده‌اند، نمی‌شود، بیان داشت: این موضوع را در جلسات رسمی و غیررسمی بیان كردیم و وظیفه ما سیاست‌گذاری و نظارت بر اجراست اما ما مجری نیستیم.
وی با بیان اینكه ما نمی‌توانیم ابزار این كار را فراهم كنیم ادامه داد: نیروی انتظامی، شهرداری، بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌های متولی باید پا به پای یكدیگر متحد شده و شیراز را از این مصیبت نجات دهند.
مشاور استاندار فارس ادامه داد: واقعیت این است كه در اجرا، سلیقه‌هایی متفاوت اعمال شده و تصمیمی واحد گرفته نمی‌شود و بسیاری از مسئولان نیز به بهانه‌های مختلف از جمله بحث حمایتی از این كار شانه خالی می‌كنند.
این مقام مسئول خاطرنشان كرد: در سیاست‌گذاری چنین مشكلات اجتماعی، نیازمند مصوبه شورای تامین هستیم كه اگر نباشد نمی‌توان با هماهنگی و وحدت نظر، كاری را از پیش برد.
به گزارش فارس، منطقه ده‌پیاله در حاشیه جنوبی شهر شیراز است كه امروز بیش از 80 تا 90 درصد آن را تبعه‌های افغانی تشكیل می‌دهند كه علاوه بر اینكه نازیبایی‌هایی را در این منطقه به وجود آورده‌اند، زندگی مردم شیراز در آن منطقه در عرصه‌های مختلف را ناامن كرده‌اند.

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 16 مرداد 1390    | توسط: خواهران ، حزب الله شیراز    |    | نظرات()