اولین جلسه محاکمه دانشجویان مسلمان امریکایی که صرفا به دلیل قطع سخنان سفیر اسرائیل در دانشگاه کالیفرینا در ایروین محاکمه می‌شوند،آغاز شده ‌است .


این دانشجویان، معروف به ایروین یازده، متهم هستند که در فوریه ۲۰۱۰، زمانی که مایکل اورن سفیر رژیم اسرائیل در محوطه دانشگاه سخنرانی می‌کرده ، بارها سخنان وی را قطع کرده‌اند.

دادستانی منطقه‌ای اورنج کانتی ، مدعی‌است این دانشجویان با وقفه ۲۰ دقیقه‎ای که در سخنرانی اورن ایجاد کرده‌اند، حق آن‌چه را که این دادستانی از آن به عنوان آزادی بیان نام می برد، از وی سلب کرده‌اند.
این درحالی است که هواداران ایروین یازده ، می گویند دانشجویان صرفا ازحقوق اولیه خود استفاده کرده‎اند و نباید به دلیل این اعتراض با آن‌ها مانند جنایت‎کاران برخورد شود.

مقام‎های رسمی دانشگاه، از زمان بازداشت این دانشجویان، قوانین تنبیهی سفت و سختی را در قبال دیگر دانشجویان و اتحادیه دانشجویان مسلمان دانشگاه به مرحله اجرا گذاشته‎اند .

درحالی که هواداران دانشجویان، پایان این مجازات‎ها را خواستار هستد، نهادهای صلح‌طلب، هدف دادستانی منطقه‎ای از طرح این‎گونه اتهامات علیه دانشجویان را انگیزه‌های سیاسی عنوان می‌کنند.

این گروه‌ها می گویند، این پرونده اولین مورد گزینشی است که دانشجویان صرفا به خاطر سفیراسرائیل، مورد تنبیه قرار می‌گیرند .

شورای ارتباط امریکایی- اسلامی CAIR) مستقر در لس آنجلس، می‌گوید این برنامه ضربه زدن به دانشجویان مسلمان در دانشکده‌های سراسر کشور، را در دستور کار خود قرار داده است.

شورای ارتباط امریکایی - اسلامی می‌گوید این برنامه همچنین دانشجویان را از داشتن احساس مقبول واقع شدن و اجازه مشارکت در رویدادهای عمومی ، محروم کرده ‌است.

دانشجویان دانشگاه ایروین و ریورساید که به اتهام قطع و برهم زدن جلسه‎ای متهم شده‌اند، در صورت محکوم شدن با مجازات شش ماه زندان روبرو خواهند بود.

انتظار می‌رود روند رسیدگی به پرونده ایروین یازده، که برای دست‎کم چند هفته برنامه‌ریزی شده، ۲۳ سپتامبر پایان یابد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 19 شهریور 1390    | توسط: خواهران ، حزب الله شیراز    |    | نظرات()